Ako sa k nám dostať

  Auto

  Ak sa rozhodnete zavítať do Trnavy autom, s parkovaním si nemusíte robiť starosti. Na Radlinského ulici hneď za hradbami starého mesta alebo na Halenárskej ulici neďaleko stanice môžete zaparkovať počas víkendu úplne zadarmo. Veľké záchytné parkoviská sú taktiež v nákupnom centre City Arena, obchodnom dome v centre mesta Coop Jednota, pri poliklinike alebo Mestskej športovej hale. Počas týždňa je parkovanie v centre mesta spoplatnené a pravidelne kontrolované hliadkami mestskej polície. Lístok si môžete zakúpiť v parkovacom automate, ktorý je dostupný pri všetkých väčších parkoviskách alebo formou SMS, ktorú zašlete na číslo 2200 v tvare TTA medzera EČV vozidla medzera počet hodín parkovania od 1 do 10. Cena za takto zakúpenú hodinu parkovania je 0,60 €. Kúpa parkovacieho lístka poslaním SMS je možná len zo slovenskej SIM karty.

   

  Alternatívne spôsoby dopravy

  V meste sa nachádza niekoľko požičovní automobilov a motocyklov, niektoré sa špecializujú na luxusnejšie značky. Môžete si tiež vybrať požičovňu s celoslovenským pôsobením, ktorá vám vybraný model dovezie na miesto, ktoré si vyberiete, napríklad ku vchodu vlakovej stanice v Trnave. Cena za prenájom vozidla na jeden deň sa pohybuje od 20 € vyššie.

   

  Vlaky

  Trnava sa nachádza vo veľmi výhodnej geografickej pozícii a iba 45 kilometrov od Bratislavy. Má tiež výborné spojenie s Viedňou, Prahou či Budapešťou. Do Trnavy sa pohodlne dostanete vlakovými spojeniami, ktoré premávajú v častých intervaloch na všetky smery. Vlaková staničná budova spoločne s nástupišťami v roku 2014 prešli rozsiahlou rekonštrukciou. Stanica tak patrí k najmodernejším na Slovensku.

   

  Autobusy

  Zmodernizovaná bola aj budova autobusovej stanice ARRIVA Trnava, ktorá sa nachádza v blízkosti vlakovej, konkrétne na druhej strane Staničnej ulice. Stanica má spojenie so všetkými veľkými slovenskými mestami, ako aj s českým Hodonínom, Brnom či poľským Krakovom.

   

  Verejná doprava

  Pri oboch staniciach sa zároveň nachádza autobusová zastávka, z ktorej sa pomocou liniek 1, 3, 5, 12, 16 a 23 dostanete aj do vzdialenejších kútov mesta. Spoje v Trnave premávajú od 3:00 h. ráno až do 23:15 h. večer. Okrem tradičného lístka na MHD si môžete zakúpiť aj SMS cestovný lístok prostredníctvom mobilného telefónu, a to konkrétne prázdnou správou zaslanou na číslo 1122. Cena prestupného lístka je 0,70 € a platnosť 60 minút. Kúpa lístka poslaním SMS je možná len zo slovenskej SIM karty.

   

  Do centra sa však z vlakovej alebo autobusovej stanice najrýchlejšie presuniete pešo. Cesta k začiatku pešej zóny trvá približne 5 minút.