Začiatok snáh o vznik Oblastnej Organizácie cestovného ruchu (OOCR) v súčasnosti vystupujúcej pod názvom Trnava Tourism sa datuje k prvému workshopu uskutočnenému v hoteli Holiday Inn v Trnave 24. mája 2011. Na základe následných aktivít externých konzultantov, podnikateľov a predovšetkým magistrátu mesta Trnava bola TRNAVA TOURISM oficiálne zaregistrovaná Ministerstvom dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR dňa 23.2.2012 pod reg. číslom 09366/2012/SCR ako oficiálna oblastná organizácia cestovného ruchu v Trnave v zmysle zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu v znení neskorších predpisov.
Našimi základnými cieľmi sú:
- kontinuálna snaha o zatraktívnenie ponuky cestovného ruchu destinácie Regiónu Trnava,
- marketing a predaj destinácie,
- podpora vzniku a udržateľnosti nových produktov cestovného ruchu,
- zabezpečovanie turistického informačného servisu pre návštevníkov Regiónu TRNAVA prostredníctvom svojho turistického informačného centra v Mestskej veži na Trojičnom námestí 1
- implementácia inovácií do destinácie Región TRNAVA
- zvyšovanie konkurencieschopnosti tradičných produktov destinácie
- skvalitňovanie služieb predovšetkým v HoReCa segmente v Trnave a priľahlom regióne.
Tieto ambície odzrkadľujú naše presvedčenie o potenciáli Trnavy ako destinácie turizmu na základe jej histórie, kvalitnej kultúry predovšetkým s prihliadnutím na sakrálnu hudbu. Nezanedbateľné sú aj výsledky v oblasti vinárstva a medovinárstva a ich medzinárodného dosahu. Tieto ambície odrážajú naše presvedčenie o ekonomickom potenciáli odvetvia cestovného ruchu v Trnave a jeho možnosti pozitívne stimulovať zamestnanosť v HoReCa segmente a príbuzných oblastiach.
Trnava Tourism ako organizácia destinačného manažmentu (DMO) pre región Trnava a okolie si zvolila za strategický cieľ do budúcich rokov zvýšiť počet návštevníkov Trnavy a priľahlého regiónu.
Na trh cestovného ruchu vstúpila DMO Trnava Tourism ako jedinečná iniciatíva na Slovensku s víziou vybudovať do budúcnosti z regiónu Trnava európsky rozpoznateľnú destináciu.
Vízia aj strategický cieľ musia byť podporené aj ďalšími špecifickými cieľmi:
- cieleným poziciovaním značky Trnava
- budovaním atraktívnych produktových línii a produktov destinácie
- vybudovaním komplexného systému riadenia cestovného ruchu v regióne Trnava (okres Trnava) prostredníctvom fungujúcej regionálnej organizačnej štruktúry
- proaktívnou a ústretovou komunikáciou s domácimi obyvateľmi ako aj s návštevníkmi Trnavy a priľahlého regiónu
Naši členovia
Samospráva
Mesto Trnava

Trnava, jedno z najvýznamnejších miest Slovenska, leží v centre Trnavskej pahorkatiny, v nadmorskej výške 146 m. Od hlavného mesta Slovenskej republiky, Bratislavy, nachádza sa blízko významných európskych miest Viedeň a Budapešť. Mesto zohráva dôležitú úlohu sekundárneho jadra tzv. stredoeurópskeho regiónu, ktorý je súčasťou európskeho produkčného trojuholníka Paríž – Berlín – Viedeň, tvoriaceho základňu európskeho hospodárstva. Kraj leží v geografickom strede Európy a hraničí s troma štátmi: Českom, Rakúskom a Maďarskom. Disponuje nerastnými surovinami, medzi ktorými je aj ropa a zemný plyn. Nielen vďaka tomu patrí medzi najrozvinutejšie regióny.
Obec Biely Kostol

Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1244, kedy kráľ Belo IV. pridelil trnavským hosťom zem Parna, čo je zhruba dnešné územie obce. Od čoho názov Biely Kostol odvodzuje, je zrejmé. Kostol v osade Parna na malom návrší bolo vidieť z diaľky, tak sa postupne vžil tento názov, v trnavčine ako bílí kostel. Teraz je zobrazený aj v erbe obce. Miestny Kostol Krista Kráľa je biely doteraz, hoci s tým pôvodným stredovekým má spoločné už len základy. Biely Kostol stáročia fungoval ako samostatné sídlo, no v roku 1974 bol pričlenený ako miestna časť k mestu Trnava. Rozvoju Bieleho Kostola obdobie pričlenenia však asi nijako výrazne nepomohlo, a tak sa v roku 1992 konalo referendum a to rozhodlo o odčlenení. V obci žije v súčasnosti okolo 2300 obyvateľov. Z nich zhruba osemdesiat percent je starousadlíkov a zostatok sú noví obyvatelia, ktorí sa v priebehu posledných rokov prisťahovali do novovzniknutých obytných štvrtí.
Obec Dolná Krupá

Dolná Krupá leží 10 km od krajského mesta Trnava a z hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy netrvá cesta diaľnicou dlhšie ako hodinu. V súčasnosti má asi 2260 obyvateľov, a tak sa zaraďuje k najväčším obciam trnavského regiónu. Miestna história je nerozlučne spätá aj s dvoma výnimočnými tradíciami, vďaka ktorým sa meno našej obce šíri ďaleko za hranicami trnavského regiónu i Slovenska. Sú nimi beethovenovská a ružiarska tradícia, aj preto budeme o Dolnej Krupej hovoriť ako o dedine hudby a ruží. Okrem toho môžete spoznať aj ďalšie pamätihodnosti ako 7 DIVOV obce.
Obec Jaslovské Bohunice

Obec s pomerne mladou históriou sa nachádza severovýchodne od Trnavy. Vznikla spojením dvoch obcí Jaslovce a Bohunice. Neskôr sa pridali aj Paderovce. Obec je známa prevažne svojou Jadrovou Elektrárňou, ktorá bola donedávna jedinou jadrovou elektrárňou na Slovensku. Taktiež sa tu nachádza rímskokatolícky kostol sv. Michala Archanjela, ktorý je aj patrónom obce.
Obec Ružindol

V „údolí ruží“, na starej ceste z Bratislavy do Trnavy, leží obec, ktorá bola kedysi najväčšou poddanskou obcou neďalekej Trnavy. Nielen vinohradníctvo a vinárstvo sa nezmazateľne podpísalo pod históriu obce, málokto vie, že práve odtiaľto pochádzali „posledné bosorky“, ktoré boli v roku 1774 popravené v Trnave.
Obec Smolenice

Pod malebným juhovýchodným úpätím Malých Karpát sa rozprestiera obec Smolenice. Má približne 3200 obyvateľov a patrí do okresu Trnava. Smolenice sú po prvýkrát doložené v listine z roku 1256 ako villa Solmus. Od 17. Stor. sa stali poddanskou obcou hradu Smolenice, ktorý patril Pálffyovcom. Na prelome 15. a 16. stor. sa stali Smolenice mestečkom, boli ohradené stavaným múrom so strážnymi vežami a baštami. Mali svoj erv, stĺp hanby (pranier), drába a dereš. Od 18. stor. sa tu konali týždenné trhy, výkladné a dobytčie jarmoky. Počas návštevy obce Smolece sa dá preskúmať terén turistickými chodníčkami v Malých Karpatoch, navštíviť praveké hradisko Molpír z halštatskej kultúry , kde sa našli hroby z mohylovej kultúry alebo mohyli z kalenderberskej kultúry. Obec má muzeum z bývalej starej fary, v ktorom je stála expozícia z hradiska Molpír, pamätná izba vynálezcu padáka Štefana Baniča, rodáka zo Smoleníc. V neposlednom rade veľmi obľúbená záhrada nie len obyvateľov Smoleníc, ale miesto na časté víkendové prechádzky aj Trnavčanov v záhradách Smolenického zámku. Priestory zámku patria SAV, ale počas letných mesiacov je záhrada prístupná verejnosti. V dňešných dňoch sa obec rozrastá vďaka mobilite obce a prisposobovaniu sa požiadavkám obyvateľov, či už z pracovného hľadiska, kultúrneho alebo vzdelávacieho.
Obec Suchá nad Parnou

Leží v Trnavskej pahorkatine v doline na sútoku Podhájskeho potoka a Parnej. Je vzdialená 7 km od Trnavy. Suchá nad Parnou bola osídlená už v neolite, čoho dôkazom je sídlisko volútovej kultúry. Obec sa prvýkrát spomína v r. 1251 ako majetok panstva Červený Kameň. Od r. 1536 sa vyvíjala ako poddanské mestečko (oppidum), následne v r. 1639 a 1809 získala jarmočné právo. V 16. stor. sa tu usadili chorvátski osadníci. V r. 1663 ju vyplienili Turci, zač. 18. stor. Rákócziho povstalci. Od r. 1720 mali mlyn, v r. 1801 sa spomínajú cechy hrnčiarov, kováčov, obuvníkov. Renesančný kaštieľ, ktorý je doložený od r. 1551 bol sídlom správy jedného z dištriktov panstva Červený Kameň, od 18. stor. sídlom správy jedného z dielov rozdeleného panstva. Kaštieľ bol počas 2. svetovej vojny poškodený. Zbúrali ho v r. 1952, okrem západnej hospodárskej časti s portálom z 18. stor. Významnou sakrálnou pamiatkou je rím. kat. barokový kostol sv. Martina, postavený na mieste staršieho gotického; svätyňa pochádza z r. 1700, loď z r. 1708.
Obec Špačince

Pôvod našej obce Špačince je zahalený a dosiaľ nie celkom známy, lebo listiny zo starších dôb, ktoré by nám objasnili jej vznik a najstaršie dejiny sa zachovali len ojedinele. Pôvodné Špačince boli postavené popri hlavnej ceste, kde sa stavali tzv. hoferské domy. Najstaršie domy boli drevené, ktoré v roku 1924 nepamätali ani najstarší Špačinčania. Potom sa stavali domy nabíjané z hliny, rozmočenej a premiešanej plevami a drobnou slamou. V histórii roľníctva hlavnou úlohou bolo dopestovať obilniny. Každá gazdiná vedela upiecť chlieb a preto v každom dome mali chlebové koryto a v každom dome sa chlieb aj piekol. Dnes je obec známa svojou šlepačou farmou.
Podnikateľské a ostatné subjekty
Bar Impresario | cocktail & bar agency

Za spoločnosťou Bar Impresario sa skrýva hlavne odhodlanie posúvať úroveň slovenského barového odvetvia a cocktailovej kultúry. Budovanie pevných vzťahov bolo vždy súčasťou našej pracovnej morálky a nie je pre nás nič dôležitejšie ako spokojnosť na obidvoch stranách, či už na úrovni nami zaškolený personál vs. hosť alebo Bar Impresario ako dodávateľ služieb vs. klient. Bar Impesario cocktail & bar agency sa zameriava na barové poradenstvo pre horeca segment, exekutívu podujatí pre odbornú a širokú verejnosť, spoluprácam s výrobcami a distribútormi zo sveta alkoholických a nealko nápojov, a tiež na cocktailový catering.
Divadlo Jána Palárika

Srdcom kultúrneho života Trnavy je už takmer dve storočia Divadlo Jána Palárika. Najstaršie divadlo svojho druhu na Slovensku nesie meno významného slovenského dramatika – Jána Palárika. Divadelnú budovu, v ktorej sa dodnes hráva, dalo ešte v roku 1831 postaviť mesto. Divadlo neprestáva vyhľadávať nové impulzy a nadväzuje spolupráce so špičkovými umelcami z domu i zo zahraničia. Každý mesiac prináša bohatú ponuku divadelných predstavení (domácich i hosťujúcich), ktoré dopĺňa o pestrý mimo-divadelný program: tvorivé dielne, deň otvorených dverí, talkshow Pred oponou, prehliadky divadla a mnohé ďalšie.
Golf Trnava

Golfový klub Golf Trnava bol založený v roku 2011 za účelom vybudovania golfového tréningového centra. Odvtedy sa podarilo vybudovať tréningové zázemie pre nácvik krátkej a dlhej hry s komfortnou sociálnou vybavenosťou. Súčasťou odpaliska sú kryté kóje pre možnosť tréningu aj za nepriaznivého počasia a automat pre výdaj loptičiek. Atmosféru areálu dotvára príjemné prostredie kaviarničky s možnosťou občerstvenia. Celý areál je prístupný okrem členov golfového klubu aj širokej verejnosti z Trnavy a okolia. Samozrejmosťou je možnosť tréningu pod dohľadom profesionálnych trénerov golfu.
Hotel Spectrum ***

Hotel Spectrum charakteristický svojou príjemnou rodinnou atmosférou stojí v tichej oblasti neďaleko centra Trnavy. Jeho výnimočnosť spočíva v krásnom výhľade na celé mesto. Blízkosť historického centra, zimného štadióna, futbalových, tenisových ihrísk a kúpaliska prispieva k tomu, že Hotel Spectrum vyhovuje širokému spektru hostí. Izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, kúpeľnou so sprchovacím kútom, televízorom a bezplatným WiFi internetovým pripojením. Bezplatné parkovanie je možné na parkovisku priamo pred hotelom Hotel je tiež známy svojou chutnou kuchyňou a príjemnou reštauráciou.
KIRA n.o.

Nezisková organizácia Krajská inovačná a rozvojová agentúra bola zriadená Trnavským samosprávnym krajom najmä pre potrebu implementácie investícií v rámci finančnej podpory z NFP, operačných programov a ďalších externých zdrojov, a to tak, aby TTSK lídroval prípravu inovačných, rozvojových, energetických a environmentálnych projektov pre TTSK a organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti, ako aj pre funkčné regióny či mestá a obce, ktoré sú pre takéto typy projektov malými funkčnými jednotkami.
Klaster Smolenice

Prvý vidiecky klaster na Slovensku, Klaster Smolenice vznikol 23. 3. 2010. Má 13 členov a motiváciou pre založenie klastra boli organizácie destinačného manažmentu v Rakúsku, na Morave a na Slovensku bol vzorom Klaster Liptov. Cieľom je širšia spoločná propagácia obce Smolenice, ich prevádzok a pripravovaných akcií pre návštevníkov a občanov, kvalitnejšie priblížiť turistom históriu Smoleníc, Smolenický zámok, jaskyňu Driny, osobnosti Smoleníc, prírodné atraktivity – Malé Karpaty a pod.
MediaFlash

Profesionálne zorganizovanie a zabezpečenie akcií rôzneho druhu. Ponuka bohatých skúseností z realizácie predchádzajúcich projektov.
Medovinárstvo Apimed

Spoločnosť Apimed bola založená v roku 1998, kedy sa majitelia Peter Kudláč s manželkou Máriou vydali na cestu znovuobjavovania starodávneho vykvaseného nápoja z medu s cieľom nadviazať na tradície našich predkov. Základná filozofia medovinárstva Apimed spočíva vo výrobe odrodových medovín odlíšených druhom medu, z ktorého sú vyrobené tak, ako vinári ponúkajú víno podľa odrody hrozna. Okrem vlastnej produkcie medu a včelích produktov má firma vybudovanú dodávateľskú sieť producentov - včelárov v rámci celého Slovenska vrátane ekologicky najčistejších oblastí.
Medovinárstvo Včelco

Francúzski vinári sa môžu aj rozkrájať, ale takú tradíciu, akú má medovina, takej sa vínu ani nesníva. Podľa legiend je staršia ako ľudstvo – pod menom ambrózia ju pili už antickí bohovia a poznala ju každá prastará civilizácia, čo za niečo stála. Na túto dávnu tradíciu nadväzuje aj Smolenická Včelovina. Firma Včelco s.r.o. patrí medzi menšie a mladšie medovinárske firmy. Vznikla v roku 2007. Spolupráca majiteľov firmy však začala dávno predtým - včelárstvom. Pred vznikom firmy mali po sčítaní spoločne odvčelárených viac ako 50 rokov. Ich produkty boli niekoľko krát víťazmi na svetových súťažiach, čo značí o vysokej kvalite ich produkcie.
Olympic Casino Trnava

Štýlové kasíno Olympic Casino Trnava nájdete v nákupnom centre City Arena. Vstup do nového moderného kasína sa nachádza z Kollárovej ulice. V nových klimatizovaných priestoroch sa nachádza pokrová časť s piatimi stolmi, dve americké rulety, tri kartové stoly, päť-miestna elektromechanická ruleta s prepojením na živú hru, moderné výherné prístroje a barová zóna. Kasíno je ladené do témy šport baru, s možnosťou sledovania športových prenosov na HD projektore na viac než desiatich TV. V novom kasíne nájdete vždy príjemne prostredie, dodržiavanie pravidiel a fair play hru.
OZ Publikum.sk

Kultúrna organizácia Publikum.sk (oz.publikum.sk) pôsobí najmä v meste Trnava, kde ročne pripraví približne 100 kultúrnych a umeleckých podujatí. Jej projektom je aj Kultúrne centrum Malý Berlín, ktoré je nezávislým a jediným kultúrnym centrom v Trnave i v širšom regióne. Sídli v historickom jadre mesta na prvom poschodí zrekonštruovaného meštianskeho domu v priestore súčasnej kultúry Nádvorie.
Penzión Patriot ***

Penzión Patriot je situovaný priamo v historickom centre mesta Trnava. Spolu s reštauráciou a možnosťou ubytovať sa v piatich komfortných izbách vytvára priestor s príjemnou atmosférou, ktorý poslúži aj ako ideálne miesto pracovného stretnutia, či školenia. Restaurant & Pension Patriot si za dlhé roky svojej existencie vybudoval kvalitné renomé v poskytovaní gastronomických a ubytovacích služieb medzi domácimi či zahraničnými návštevníkmi.
Slavotour - turistický sprievodca

Certifikovaný turistický sprievodca Slavomír Dzvoník je jedným z odborníkov na Trnavu a sprevádzanie je jeho vášeň. Je členom Slovenskej spoločnosti sprievodcov cestovného ruchu. Prehliadky môžu mať rôzny charakter a dá sa dohodnúť na prehliadkach miest, tématických prehliadkach, školských výletoch, viacdňovom sprevádzaní alebo individuálnych prehliadkach na základe vašich požiadaviek.
Synagóga Café

Synagóga Café, kaviareň s jedinečnou atmosférou, patrí medzi najkrajšie objekty a kulinárske zastávky v meste Trnava. Štýlová kaviareň návštevníkovi ponúka nielen skvelú kávu, ale i kultúru, umenie a krásu. V priestore synagógy je tiež možné organizovať koncerty, vernisáže, školenia, firemné večierky, módne prehliadky či divadelné vystúpenia.
Trnavský lanáč

Trnavské lanové centrum ponúka dávku adrenalínu pod šírym nebom. Rozsiahly komplex zahŕňa 22 lanových prekážok vo výške 8 až 13 metrov nad zemou, adrenalínový zoskok Big Swing alebo Tarzanov skok na štyri svetové strany.Lanový park môžete navštíviť ako jednotlivci, rodina s deťmi alebo partia kolegov, či kamarátov. Pre všetkých sú pripravené atraktívne programy (lezenie s profíkmi, grilovačka, brunch, piknik). Všetky aktivity prebiehajú pod dohľadom odborne vyškolených inštruktorov. Doprajte si kopec adrenalínu a zábavy na čerstvom vzduchu.
Vinárstvo Karpatská Perla

Rodinné vinárstvo zo Šenkvíc založili manželia Margita a Ladislav Šebovci v roku 1991. Už vo svojich začiatkoch vedeli, že perly sa rodia vo vinohradoch. Dnes hospodária na vyše 60 hektároch viníc v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Ich vína odrážajú terroir vinohradov a jedinečné odrodové charakteristiky. Harmónia prírody a poctivej výroby, rodiny a tradície, Malokarpatského kraja a vinohradov. To je KARPATSKÁ PERLA.
Vinárstvo Terra Parna

Malebná vinica a uprostred nej zasadená moderná budova – to je pohľad, ktorý sa naskytne návštevníkovi vinárstva Terra Parna v Ružovej doline pri Trnave. Vinárstvo je hrdé na svoju históriu a tiež na to, ako sa im ju podarilo prepojiť s najmodernejšou architektúrou a novodobými technológiami. Sú to pomyselné súradnice vedúce k dobrému vínu.
Vinárstvo Vína z Mlyna

Malé rodinné vinárstvo nadväzuje na storočnú tradíciu svojich predkov. S ohľadom na pôvodné hodnoty vyrába vinárstvo autentické vína z vlastných viníc, rozprestierajúcich sa v chotári obce Doľany. Najväčším zážitkom je nielen samotná degustácia, ale aj možnosť prehliadky pôvodného vodného mlyna.
Vinárstvo Víno Mrva&Stanko

V dobe, keď trh i celá spoločnosť ešte len hľadali cestu k dobrému vínu, predstavila firma Víno Mrva&Stanko slovenské víno ako moderný nápoj. Víno ako obraz dynamickej krajiny, ktorá je schopná ponúknuť Európe až neobvykle odrodovo čisté víno. Víno harmonické v chuti i vôni, ľahučké ako vánok, plné mladistvej sviežosti, jasu a dovtedy takmer neznámych ovocných tónov, to bola jasná výzva všetkým starým typom vín.